| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj |
Informacja systemowa
Z dniem 30 wrze¶nia 2018 roku serwisy wxv.pl/czo.pl/grupy-dyskusyjne.pl kończ± swoj± działalno¶ć ¶wiadczenia usług darmowego hostingu forów.
Więcej informacji: https://ees.pl/viewtopic.php?p=16936#16936


Poprzedni temat «» Następny temat
tom 21_PISARKA
Autor Wiadomość
Joanna Maria 
Mistrzyni


Wiek: 47
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 2702
Skąd: Zawadzkie(opolskie)
Wysłany: 2013-04-07, 22:56   tom 21_PISARKA

LEKKIE STRESZCZENIE, KTO NIE CZYTAŁ, NIE CZYTAĆ DALEJ.
Zrozpaczona Elise szuka synka, ale ślady urywają się koło furtki.
Chłopcy wypadają na dwór bez ubrania, ona ich wycofuje.
Myśli, że to może Signe zrobiła…Nagle widzi sąsiada idącego do niej z czymś w kocu.On mówi, że wstał do roboty i zobaczył dziecko, bez ubrania, które lunatykowało, że wyszło przez nie zamknięte drzwi. Elise płacze ze szczęścia, w międzyczasie chłopcy polecieli po panią Jonsen, bo Elise myślała, że będzie musiała iść na komisariat zgłosić zaginięcie dziecka. Ona przychodzi, w sumie niepotrzebnie.
Ubierają Hugo we wszystko co mogą, wsadzają pod kołdrę.
Elise pisze o sytuacji mamy Johana i Anny, pisze , jak mąż ją zostawił z dwojgiem dzieci, w tym jednym chorym na polio.Olaug pilnuje dzieci, wtem mała Jensine krztusi się guzikiem wojskowym, który miał Peder. Elise przerażona, mówi, by pochować drobne przedmioty.
Nagle do drzwi przychodzi facet, nazywa się Laurentius Olsen. Pięknie mówi, okazuje się ,że jego matka była szlachetnie urodzona i wyszła za mąż za robotnika.
Stąd on pięknie się wysławia. Olsen mówi, że niedawno stracili córeczkę, a słyszał,że jest sierotka do zaopiekowania, ale Elise nie zna go, rozmawiają, on mówi, by poszła z nim do jego domu , by zobaczyć, w jakich warunkach by żyła Olaug. Elise mówi o krzywicy dziewczynki.
Elise bierze dzieci i idą, zastają przytulny domek z ogródkiem, skromny, ale czysty, żona sprawia pozytywne wrażenie. Staje na tym, że Olaug jest zapłakana, Elise myśli,. Że ona nei chce tam zostać, a ona właśnie chce. Dziecko znajduje ciepły dom.
Elise pisze całe noce, bo nie umie spać. Nie ma listów od Johana, ani do niej, ani do Anny.Elise myśli, że Johan znalazł dziewczynę.
Elise idzie odwiedzić matkę, a ona coś choruje, leży w łóżku, ma coś z depresji.Opowiada o wizycie u teściów, że Emanuel strasznie wyglądał.
Elise opowiada o Bertine, starej sąsiadce, która dała pozdrowić matkę, mówi, że opisała w noweli dzieje matki, jak poznała ojca , a jej rodzina się jej wyrzekła.
Rozmowa schodzi na Johana, ale matka Elise ma wielką wrogość do niego, nie umie mu wybaczyć aresztowania. Ale Emanuelowi to wybaczyła zdradę, Elise jest rozczarowana.

W domu czeka list od Wydawcy, pyta o pisanie. Emanuel też pisze, mówi , że ma przyjechać bo doszły go niepokojące plotki, które chce wyjaśnić, a że ona dostała kasę za książkę, zatem ma za co przyjechać pociągiem. Elise w szoku, domyśla się że plotki rozniosła pani Jonsen, że ona przyjmuje mężczyzn w domu. Z rozmowy z nią wynika, ze powiedziała to pani Evertsten, i poszło……Powiedziała że plotki dotarły do jej męża, a ma przez to straszne kłopoty. Pani Jonsen żałuje, ale to przecież nic nie zmienia, mleko się wylało. Elise pisze po nocach, opowiadanie za opowiadaniem.
Elise idzie do Hildy opowiada jak matka choruje, mówi o swoim pisaniu. Mówi o plotkach i jak było naprawdę i że przez to musi jechać tłumaczyć się Emanuelowi.
Hilda mówi, że lokator z góry używa seksu z narzeczoną, ze całą noc są aktywni
Mówi ,że Elise powinna zostawić Emanuela.
Wychodzą z dziećmi na dwór, spotykają gwałciciela z żoną i dzieckiem, a ona przyszła wielce z wizytą do brata jej syna. Szczyt bezczelności. Hilda mówi, że się przeprowadza z domku majstra, a Helene zaraz chciałaby tam zamieszkać, Elise jest wściekła.Hilda mówi, że Elise dostała angaż na książkę, że pisze o pewnej skrzywdzonej dziewczynie z Sagene, sugeruje im, że to biografia, o nie chcianym dziecku. Helene jakby w twarz dostała, szybko się żegna. Elise się śmieje. Na ulicy spotyka Othilie, jest lepiej ubrana, ale dalej jest prostytutką, ma zepsute zęby. Ona mówi, że jedna z dziewcząt, co straciła pracę, ma od jutra zacząć pracować na ulicy. Elise postanawia dać jej trochę pieniędzy, i każe iść młodej dziewczynie, by się na nią powołała i poszła prosić o pracę prządki. Dostaje tę pracę.
Elise idzie do wydawnictwa , w poczekalni czyta broszury, jedne są o antykoncepcji inne o problemach małżeńskich, ona zaszokowana.
Przynosi 4 opowiadania do wydawcy, on je bierze. A na dodatek wydawca wyrzucił jej starą teczkę, a dla niej ona była ważna.
Jadą do Ringstad. W pociągu mówią o Ameryce, Krystian chce emigrować, jak nie znajdzie roboty. Emanuel czuje się źle, jest apatyczny. Mówi o jej złym prowadzeniu się, ona wyjaśnia, jak w ogóle mógł tak pomyśleć, mówi ,że Samson to gej, więc nie ma o co się martwić. Mówi, że Karoline zakochała się w nim. Elise mówi ,że mało pisze, bo ma dzieci na głowie, a Emanuel że jak to , przecież nie pracuje.
Emanuel pyta o Johana. Elise mówi o nim,że wcale nie pisze. A poza tym jest w Paryżu.
Emanuel mówi, że była u niego Signe, powiedziała mu, że Elise jej powiedziała że Emanuel jest umierający, że ona jej jeszcze nie wybaczyła, on się dziwi. W Elise wrze.
Poza tym mówi mu że dała 4 opowiadania do wydawcy, a on, że i tak z tego nic nie będzie, że to o czym ona pisze nie będzie ludzi interesowało. Zrzędzi.
Elise jest zrozpaczona postawą Emanuela, jego kłótliwością.
Wracają.
Elise znajduje list Krystiana do wuja Krystiana w Ameryce. Z listu wynika, że chce wyjechać po konfirmacji.
Elise pisze do Johana po radę, czy puścić brata do Ameryki. Ale listów od Johana nie ma ani ona ani siostra Anna.
Wydawca pisze do Elise, chwali opowiadania, każe wątki cygańskie zastąpić czymś innym, i że za parę dni dostanie honorarium za Podcięte skrzydła.
Za parę dni przychodzi posłaniec, z nową skórzaną teczką, z przeprosinami za wyrzucenie starej od Wydawcy.
Anna mówi, że Elise mam walczyć o spadek dla swoich dzieci, że ma nie popuścić Signe, Elise mówi Annie, że podpisała dokument, w którym mówi, że Hugo nie jest synem Emanuela, obawia się , że matka Emanuela to wykorzysta.
Elise przychodzi do Hildy, a na górze Olaf z narzeczoną mają lekką orgię
Odgłosy z góry nie pozwalają mieć wątpliwości..
Elise idzie do Anny, by dostać adres od profesora, który wysłał Johana do Paryża. Profesor mówi, że on nie pisze, a on ją uspokaja, że jak on tworzy, to zapomina o wszystkim, że na pewno nic się nie dzieje.
Elise wraca do domu, a w domu ….Emanuel, zaraz ją na spytki, gdzie była i co.
A ona że była na zakupach, bo dostała honorarium i była kupić ubrania. On zgryźliwy, że coś za długo, że nie ma rozwalać kasy, bo z drugiej książki na pewno nic nie wyjdzie.
Od razu po obiedzie wysyła chłopców do sklepu, mimo protestów żony.
Elise pyta co się z nim dzieje, a on mówi, że chyba ma coś z głową, ma szumy i chyba niedługo umrze, a nie chce umierać.
Pyta o znachorki, Elise ściemnia, ale mąż odgaduje, że one powiedziały, że nie mogą pomóc.
Schwencke przychodzi, mówi, że Ludwig jest zdolny, że handel idzie jak trza. Emanuel odmawia Ludvikowi samodzielnego prowadzenia sklepu, sprzedawca jest rozczarowany. Elise ma podejrzenia ,że Ludwig jest gejem, bo rozpytuje o Samsona.
Olsenowie z Olaus odwiedzają panią Smoczycę, która zaadoptowała koleżankę Olaus z sierocińca. Mimo sceptycznego podejścia, wizyta jest udana.
Chłopcy wracają do domu, ale wcale się nie cieszą, marudny Emanuel i wciąż krzyczący im nie pasuje.Peder nawet mówi, że lepiej by było, jakby pojechał do rodziców.
Sobota, Krystian ma iść na boisko pograć w piłkę, a Emanuel z uśmiechem na ustach każe mu iśc do sklepu, bo dał wolne sprzedawcy. Krystian się buntuje wybucha kłótnia, ale idzie do sklepu, jest wściekły na Emanuela, bo nikt nie przyszedł do sklepu. Emanuel zarzuca mu, że się za mało starał. Krystian wybucha, ze wszystko jest droższe niż gdzie indziej.Emanuel wpada w złość.
Elise staje w obronie brata, mówi, że Emanuel nie ma nic do powiedzenia, bo to jej bracia.
Rano Emanuel budzi się w lepszym humorze.
Chce rozmawiać z Krystianem, on mówi, że jest chory. Elise wychodzi z resztą na dwór, ale po chwili Emanuel wraca pod pozorem, ze jest mu za zimno.
Emanuel woła Krystiana, szantażuje, ze potarga mu ulubiona książkę, kłócą się, uderza go kulą, Krystian upada , rani się w buzię. Mówi, że Krystian mieszka za darmo, a on nie, że cały zarobek oddaje siostrze. Mówi, że non stop komenderuje, zrzędzi, jest zły dla Elise.
Wraca na strych i płacze.
Elise wraca, Emanuel triumfuje, mówi, że Krystian wcale nie był chory, robi jej awanturę.,
Elise idzie po Krystiana porozmawiać. Niestety brata nie ma, lecz jest list, że on się chce zaciągnąć na statek, ze wziął 100 koron, odda jak będzie mógł. Rzeczy brata znikają.
 
   Podziel się na:     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
wxv.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne całkowicie za darmowww.wyposazenie-wnetrz.org.pl | Bmeters Metron Powogaz wodomierze wrocław | busy Frankfurt | Hoteles Kościelisko 11 gĂźnstige Hotels in Kościelisko ✓ | przedszkole Piła

Design by Forum Komputerowe - SITEMAP - anime
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12