| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj |
Informacja systemowa
Z dniem 30 wrze¶nia 2018 roku serwisy wxv.pl/czo.pl/grupy-dyskusyjne.pl kończ± swoj± działalno¶ć ¶wiadczenia usług darmowego hostingu forów.
Więcej informacji: https://ees.pl/viewtopic.php?p=16936#16936


Poprzedni temat «» Następny temat
TOM 25_NEMEZIS
Autor Wiadomość
Joanna Maria 
Mistrzyni


Wiek: 47
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 2702
Skąd: Zawadzkie(opolskie)
Wysłany: 2013-04-08, 17:14   TOM 25_NEMEZIS

LEKKIE STRESZCZENIE, KTO NIE CZYTAŁ, NIE CZYTAĆ DALEJ.
Wychodzi na jaw , kto się kryje pod pseudonimem Elias Aas, z imienia i nazwiska jest wymieniona Elise. Jest w szoku, kto ujawnił jej tożsamość. W Gazecie Porannej jest cały artykuł na ten temat, na dom Elise najeżdżają dziennikarze z gazet. Torkild jest zmartwiony, to może uniemożliwić sprzedaż nowej powieści Dym nad rzeką. Na pewno szef wydawnictwa się wścieknie, Elise jest zrozpaczona.
Przychodzi dziennikarz a Socjaldemokraty, pyta czy Elise ma jakiś wrogów. Pyta o jej małżeństwo z Emanuelem, jak to było jak się poślubia kogoś z lepszych sfer. Elise go atakuje, mówi, że myślała że on jest po jej stornie, wykrzyczała mu, że wie, że jej dziecko przyszło na świat o 2 miesiące za wcześnie, niż wynika ze ślubu, że jej siostra ma nieślubne dzieci, płacze.
Dziennikarz mówi, że jest po jej stronie, że ma się nie denerwować, że czytelnicy chcą o niej wszystko wiedzieć. Ciocia Urlikke wkracza, mówi, że jak napisze coś źle o Elise, to ona mu da popalić, bo ma znajomych adwokatów. Na drugi dzień Socjaldemokrata pisze pochwałę na pierwszej stronie. Ciotka gratuluje.
Ciocia czyta artykuł demaskujący Elise. Ona martwi się o rodzinę Emanuela, ciotka mówi, że może najbardziej będzie się wściekać Maria, bo jej mąż już nie pozwoli sobą rządzić.
Przychodzi inny dziennikarz ,z gazety gdzie był napastliwy artykuł, pyta o nową książkę, Elise kłamie odnośnie treści, cytując niejako artykuł z Pani domu…Mówi o równouprawnieniu, jak prawdziwa feministka. Dziennikarzyna w szoku.
W skrzynce jest egzemplarz Dymu nad rzeką z listem od wydawcy, ale on pochodzi sprzed napastliwego artykułu. Nagle widzi zapłakaną prządkę, która idzie z fabryki. Opowiada Elise, że jej siostra straciła 3 palce w fabryce i jak teraz pracować prawą ręką…Elise obiecuje pomóc idzie do dzieci i do tej kobiety. Mówi, że powiadomi Armię Zbawienia, że jej pomogą, daje pieniądze na obiad.
Majster wraca do domu, z gazetą, wściekły, krzyczy, Hilda musi przyznać, że to siostra pisała. Mówi, że właśnie pisała pod pseudonimem, by nikogo nie skrzywdzić. Jest wkurzony że wtedy był w redakcji i wyszedł na idiotę. I to własna szwagierka!
Rezygnuje w wyjścia do teatru, uważa, że Inni się będą śmiać z niego.
Hilda się broni, mówi, że miała własne problemy, bo wtedy zmarła jej córka. Poza tym mówi, że Elise nie zrobiła tego dla pieniędzy. Mówi, że książka została wydana w Danii, że wywołała masę protestów w gazetach. Hilda zdobyła Socjaldemokratę o pokazała śmiało artykuł, majster udobruchany. Majster martwi się , że jak się książka nie sprzeda, co Elise zrobi, a nie ma miejsca do pracy. Mówi, że niedługo Karoline wychodzi za mąż za Samsona.
Hugo Ringstad jest spokojny, dokument spalony, nawet już nie wkurza go Signe krążąca po dworze.
Nagle wpada Maria, krzycząc, gdzie jest papier , w którym Elise przyznaje, że Hugo nie jest dzieckiem Emanuela, a on spokojnie, że go spalił, ona w furii, że ma drugi zdobyć, a on na to że nie. Że nie będzie jej już słuchał, od dziś ona ma jego słuchać.
Żona wpada w dziki szał, nagle się osuwa. Dostaje wylew, niestety rozległy. Traci mowę. Hugo ma wyrzuty sumienia, ale nie cofnie decyzji, Signe wściekła wyjeżdża. Grozi procesem o spadek.
Elise odwiedza mamę. Ona chwali córkę. W drodze powrotnej Elise spotyka Helene, która mówi, że ich synek zachorował chyba na odrę. Elise chwali się jej , że napisała książkę. Rozmowa kończy się nieprzyjemnie, jak Elise nie zgadza się, by Helene odwiedzała Hugo -- „brata” jej synka. Oficjalnie Hugo jest przecież synem Emanuela.
Elise zostaje wezwana do wydawcy. Jest nieprzyjemny, mówi, że przez jej ujawnienie, ksiązka się nie sprzeda, że oni ponieśli ogromne koszty, a tu klops, mówi, że ona nie dostanie ani grosza …, zrywa umowę , Elise jest zszokowana, zbiera się do wyjścia, nagle wpada sekretarka, mówi, że przyszło tyle zamówień na książkę, że nie wyrobią się. Wydawca osłupiał, przeprosił Elise, mówi, że ma dalej pisać…Na odchodne Elise kładzie na biurko wydawcy pozytywną recenzję z Socjaldemokraty.
Wychodzi z wydawnictwa, nagle spotyka Asle Diriksa, który jej gratuluje sukcesu. Pyta o Johana, z którym ją widział w kawiarni. Potem mówi, czy aby nei podkolorowała opowiadania by książka się lepiej sprzedawała. Elise jest oburzona. Mówi mu , by się przeszedł o 6 rano popytał robotnic idących do fabryki. Asle mówi, ze namówi całą rodzinę do kupna książki, ona go gasi mówiąc, że wszystkie księgarnie w kraju ją zamówiły. On mówi,że ona musi być szczęśliwa mimo biedy, a ona że nie jest biedna, On chce na siłę iść do jej domu o czymś porozmawiać, ale ona mówi, że jest w nim ciotka męża, ale wyjedzie za parę dni.
Ona pyta go czy to on powiedział o jej tożsamości, on zaprzecza, ale Elise mu nie wierzy. Zaprasza ją do teatru, ona mówi ,że nie pójdzie, bo nie ma się w co ubrać. Zbywa go mówiąc, że idzie do Anny. Ale idzie do rodziny tej robotnicy, co straciła palce. Jest tam ośmioro ludzi w jednym pokoju, leżąca babcia, której nikt nie karmi.
Johan pracuje w Paryżu, przez zazdrosnego narzeczonego pewnej studentki zostaje zrzucony ze schodów. Ale wychodzi z tego.
Hugo Ringsdad dowiaduje się ,że żona może nigdy już nie wstać.
Mówi, że może poprosi Synową by zamieszkała w majątku. Doktor mówi, że to przecież Signe jest matką jego wnuka spadkobiercy,
Hugo ze złością zaprzecza zarzutom, nawet temu, że Hugo nie jest synem Emanuela.
Pani Jonsen wpada do Elise, w szoku, mówi ,że most nad wodospadem się zawalił, że wpadło do niego jakieś rodzeństwo .Elise zamiera, Peder i Krystian jeszcze nie wrócili ze szkoły…Biegnie bez tchu zostawia dzieci z ciotką. Wokół mostu gromadzą się ludzie, Złorzeczą właścielom fabryki , że dopuścili do stanu mostu. Elise idzie do Hildy ona siedzi przy stole i się zanosi od płaczu, chwilę przed katastrofą sama szła przez ten most….Mówi przez łzy, że jakieś dziewczynki wpadły, Elise dziękuje Bogu, ze to nie bracia, choć serce pęka z rozpaczy nad tymi dziećmi.
Nagle Hilda zaczyna rodzić, majster jest popielaty na twarzy, Elise leci po położną. Wracają , ale w domu cicho, Anna przyjęła poród, a Hilda jej mówiła, co ma robić.
Majster ma synka. Nagle wpada Peder , którego wysłała do Hildy ciotka.
Peder mówi, ze siostry Katty i Sanny ani nic nie poczuły, zaraz zginęły.
Elise postanawia dać swoją książkę na pociechę rodzicom dziewczynek, to pomysł Pedera.
Peder zaniósł list do Torkild, i na drugi dzień dwie pomocnice poszły pomóc rodzinie prządki, która straciła palce.
Elise dostaje list od teścia, który pisze o chorobie teściowej. Mówi w nim, że zniszczył oświadczenie, że Hugo nie jest synem Emanuela, że ma się nie martwić. Pisze o złym obliczu Signe, że od niej zaczęły się wszystkie nieszczęścia.
Nemezis-sprawiedliwośc , odpłata, całe życie teściowa dręczyła teścia i ma za swoje, los ją pokarał.
Na progu stoi Asle. Przynosi likier, niby od Wydawcy, piją, a on nagle się jej oświadcza, na to wpadają chłopcy, Elise mówi, że Asle pokazywał jak grał pewien aktor , na kolanach.
Potem jej mówi, że wydawca chce mieć jej zdjęcie, i zrobi jej światowej sławny fotograf, że woźnica przyjedzie po nią. Na drugo dzień Elise ubiera się w suknię po Signe. Przyjeżdża powóz, ale okazuje się że jadą do pięknego apartamentu, gdzie ma być sesja zdjęciowa z panem Wilse . Niestety Asle ją okłamał, zwabił ją, chciał zgwałcić, mówił, że wie że ona lubi, bo jej pierwsze dziecko też z gwałtu. Elise udaje zemdloną, on leci po pomoc, a ona na boso, z butami w ręce ucieka z tego mieszkania prosto do domu Dżentelmena Wang –Olasfena.
On mówi, by zgłosiła to na policję, ale Elise mówi mu, że jej i tak by nie uwierzyli. Elise jest wściekła na siebie, że tak dała się oszukać.
Adwokat wynajmuje powóz, pożycza stare rajtuzy po żonie.
Napisała do teścia.
Odwiedza Hildę, ona mówi, że majster tak się przejął,że właściciele obu fabryk wypłacą odszkodowanie rodzicom dziewczynek, a most będzie regularnie patrolowany, sypany piaskiem zimą, kazał zrobić żelazną poręcz, właściciel fabryki nawet powiedział że się zagalopował z tym, ale majster nie popuścił.
Mówi siostrze o niedoszłym gwałcie, Hilda jak zwykle brutalnie szczera.
Hilda zaprasza Elise na przyjęcie świąteczne i na chrzciny.
Hilda chce zrobić dzieciom Mikołaja i prezenty. Elise dostaje solidną zaliczkę, dzień przed pogrzebem dziewczynek.
Idzie na pogrzeb, daje rodzicom dziewczynek książkę, mówi, że to o ludziach takich jak oni, a ona ją napisała, ku pokrzepieniu serc.
Na pogrzebie Asle jak gdyby nic się nie stało ,że nieporozumienie, dalej się do niej przystawia, nawet odwozi do domu z panią Jonsen,. Elise jest wściekła.
Elise idzie na przyjęcie, spotyka Helenę, która mówi, że syn jej zachorował.
Wracają z przyjęcia, Peder tak się objadł,że musi skorzystać z WC, Elise prosi w najbliższym domostwie o możliwość skorzystania, mężczyzna pokazuje jej wychodek.
Nagle ją oświeca, kto zacz- to Lort Anders!!!!! Łotr uciekł z więzienia. Pogania Pedera , który utknął w WC, alby szybko wychodzić. Biegną całą drogę do domu, nagle Elise widzi, że ktoś coś jej Wrzuca do skrzynki, to Lort.
Pisze na brudnej kartce, że jak pójdzie na policję, gorzko pożałuje.
Na drugi dzień Elise dostaje list od teścia i wydawcy, wydawca mówi, że powieść sprzedaje się rewelacyjnie, że dostanie dodatkowe 200 koron. Elise w szoku.
Teść pisze że dziękuję za zaproszenie na święta, ale nie zostawi żony, bo ona tylko leży.
Elise dostaje też list od Asle, on zaś jej prawi komplementy i wyznaje miłość. Chce zaś ją widzieć w piątek, mówi,,że po nią przyjedzie, co za bezczelność!!!
Elise idzie do Anny, zabiera Jensine, stawia Hugo na schodach, Nagle ktoś podbiega, chwyta Hugo i leci na most nad wodospadem.
Z daleka Elise widzi że nadbiegają policjanci, a Lort Anders krzyczy trzymając Hugo za poręczą mostu ,że go WRZUCI!!!!!!!!
 
   Podziel się na:     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
wxv.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne całkowicie za darmotanie noclegi blisko morza noclegi Rewa baza noclegowa nad morzem | komunia-zaproszenia.eu | zaproszenia-komunijne-ze-zdjeciem.eu | zaproszenia-slubne-tanie.eu | materace hilding www.angus-materace.com

Design by Forum Komputerowe - SITEMAP - mangi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12