| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj |
Informacja systemowa
Z dniem 30 wrze¶nia 2018 roku serwisy wxv.pl/czo.pl/grupy-dyskusyjne.pl kończ± swoj± działalno¶ć ¶wiadczenia usług darmowego hostingu forów.
Więcej informacji: https://ees.pl/viewtopic.php?p=16936#16936


Poprzedni temat «» Następny temat
TOM 33_CIENIE Z PRZESZŁOŚCI
Autor Wiadomość
Joanna Maria 
Mistrzyni


Wiek: 47
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 2702
Skąd: Zawadzkie(opolskie)
Wysłany: 2013-04-12, 18:40   TOM 33_CIENIE Z PRZESZŁOŚCI

LEKKIE STRESZCZENIE, KTO NIE CZYTAŁ SAGI NIE CZYTAĆ.

[ Dodano: 2013-04-19, 17:14 ]
Elise łka z przerażenia, myśli, że to jej dom płonie. Ma wyrzuty, że zostawiła dzieci z Dagny a sama poszła do starego Diriksa i Wang Olafsena.
Nagle dobiegła, w pewnej odległości , upewniła się ,że dzieciom nic się nie stało, że to nie jej dom płonie. Elise martwi się o Pedera, bo go nie ma ze szkoły, a powinien być. Nagle on przybiega cały umorusany, bo pomagał gasić pożar. Elise idzie na pogrzeb Asle Diriksa, ze względu na starego ojca, Johan nie rozumie, jak ona może iść na pogrzeb człowieka, który zrobił jej tak wiele złego.Spotyka na pogrzebie adwokataWang Olafsena. Po pogrzebie ojciec zmarłego dziękuje im ,że towarzyszą mu w trudnych chwilach. Ale nie wszyscy są jej przyjaźni, podchodzi jeden z przyjaciół Asle i mówi, że jest bezczelna, ze tyle złego zrobiła , by Asle się zabił, że to wszystko jej wina. Ona mówi, że on ją zwabił i chciał zwabić, ale przyjaciel zmarłego mówi, ze wydarzenia można różnorako przedstawiać i jej nie wierzy.
Adwokat podchodzi do Elise, zabiera ją do siebie na obiad, ona mówi, jak niemiły był ten młody człowiek. On w szoku co on jej mówił.Na drugi dzień ukazuje się nekrolog Asle , ten prześladowca z pogrzebu pisze go, pośrednio mówiąc, że to nie był wypadek i trzeba znaleźć winnych.Ale Johan mówi, żeby dać spokój, bo zemsta nie przynosi nic dobrego.
Napisała list do starego Hugo zaprosiła go na święta.
Hugo junior siedzi i czeka na święta, nagle widzi, ze jakieś dziecko w śrnigu idzie. Mówi mamie, ta wybiega, a to …Sebastian, uciekł od matki.Mówi, że nie mieszka w Ringstad, bo mama sprzedała mu meble i po tym stary Hugo ich wyrzucił. Elise wysyła Dagny po Johana. Rozmawiają, potem Johan odzie porozmawiać do Carlsenów, czy mają kontakt z Signe.
Sebastian za żądne skarby nie chce wracać do domu.Wraca Peder ze sklepu, siostra mówi że mają gościa. Johan wraca, od Carlsenów zadzwonił do Ringstad, stary Hugo poprosił o kilka dni opieki na wnuczkiem, a on sam przyjedzie omówić sprawę dalszej opieki nad nim.
Peder i Hugo uczą Sebastiana się modlić do Anioła stróża, jak mu tłumaczą, opieka anioła ochroni go od tych, co go chcą skrzywdzić, a nawet przed… mamą. Sebastian jest szczęśliwy.
Nagle Hugo woła Elise żeby zobaczyła plecy Sebastian, chyba ma tyfus albo odrę, ale dziecko ma liczne szramy od bicia. Elise w szoku.Idzie z nim na obdukcję do lekarza.Wraca a w domu czeka stary Diriks, ona go wita z uśmiechem, a on mówi, że ona go zadziwia, bo przyszedł przeprosić za ten artykuł i nekrolog w jednym, a ona mówi, że to błaha sprawa. Potem mówi, że sprawa Sebastiana jest gorsza, albo to co przechodzą matki , a którymi opiekuje się Islandka Olafia. Mówi, że sadyzm i przemoc, z którą tu mamy miejsce to choroba,na którą cierpi wiele kobiet. Didirks mówi, że to dla nie niej powinno być trudne, bo to przecież owoc zdrady jej męża, a ona mówi, że to przecież dziecko. Rozmawiają , o planach Signe, o dziedziczeniu i co ona mówi. Tego samego wieczoru przyjeżdża były teść, ma cienie pod oczami, źle wygląda. Mówi mu, że Sebastian mam szramy od bicia na plecach…Hilda rozmawia z mężem, on mówi,że mają kłopoty finansowe. Że muszą sprzedać automobil. Mówi, że chyba Isac zmarł ,przez nią, bo dzień wcześniej była u małego Hugo.W rozmowie mówią o uczuciach, Hilda wyrzuca wszystkie emocje, dziękuje majstrowi, że tyle dla niej zrobił. Nagle przychodzi pan Carlsen. Mówi, że Karoline jest w ciąży. Ale mówi, że się martwi, bo Samson nie jest zadowolony z drugiego dziecka.( a przecież to nie jego dziecko, o czym wie..). Elise jedzie z dziećmi do Ringstad, Marie pyta, kto to są te dzieci, nie poznaje ich, widać, że jest chora, naprawdę chora…
Pyta o Sebastiana, on miał koszmary senne, ale powoli się uspokaja. Ringstad mówi, że Signe nie chce oddać żadnych pieniędzy za meble Hugo, że część mebli odzyskał. Piękna Wigilia kończy się wizytą Mikołaja z prezentami, mały Hugo mówi, że tu jest jak w niebie.
Johan czyta o zdobyciu Bieguna Południowego przez Norwega Amundsena.Chłopcy mówią o wojnie, Peder coś mówi, że chce wypływać w morze.Pani Jansen po powrocie mówi, że Elise szukała jakaś dama o imieniu Signe.Peder idzie ze sklepu, mówi, że Lort Anders wyszedł z więzienia. Pani Jonsen mówim,że szukała jej też stara Cyganka, Elise domyśla się że to była Julia.
Zbliża się konfirmacja Krystiana, a Elise dostaje list od starego Hugo, że Maria jest coraz bardziej chora. Pisze, że od Signe nie ma wiadomości, a Elise się dziwi jak można taką matką być…Elise zaprasza osoby na konfirmacje, Wanga Olafsena, starego Diriksa, chce zaprosić Asbjorna, wdowca po matce, jedzie do niego, ale go nie ma w domu, a sąsiadka mówi, że on każdemu mówi, że przez 4 dzieci Jensine zmarła, bo jej nie dały spokoju…Elise jest smutna. Mówi o wszystkim mężowi.
Adwokat szuka korzeni Elise, znajduje jej krewniaka, syna brata dziadka Elise, ale on zmienił nazwisko i chce się odciąć od cygańskiego pochodzenia.
Rozmawiają o Krystianie, adwokat mówi, że niełatwo być 16 latkiem i mieć dziecko.
Elise wyprawia przyjęcie z okazji konfirmacji Krystiana.
Przyjęcie jest miłe, a Krystian nawiązuje romans z Eleonore, co niesie skutki.
Siostra zastaje ich na gorącym uczynku, nagich

Elise mówi o tym mężowi, a on mówi, że przecież oni są kuzynami!
Rozmawia z bratem, mówi, że ma przed sobą przyszłość, że ma się uczyć,że adwokat mu przecież wszystko funduje, a Krystian pyskuje, mówi, że nauka to nie wszystko, że jedzie do Ameryki. Siostra mówi, że Eleonore nie będzie dobrą matka dla jego syna.
Ona pyta a co z synem, a on mówi beztrosko, że go zostawi w jakimś sierocińcu!
Rozmowa jest nieprzyjemna, Krystian chamski, w końcu mówi, że Eleonore jest w ciąży, że jadą do Ameryki. Na pytanie, czy rodzice jej wiedzą, on mówi, że nie, że jadą , jakoś to będze.
Elise jest przerażona nieodpowiedzialnością i beztroską. A na dodatek wszyscy mówią o wojnie.
Hilda opiekuje się Majstrem, który niedomaga. Rozmawiają o niewdzięczności Krystiana wobec wszystkich. mówią o sprzedaży automobilu. Paulsen mówi, ze dziś przyjdzie kupiec, idzie się zdrzemnąć. Nagle Hilda drętwieje, kupcem po auto jest Christoffer Clausem.
Postanawia się zemścić, mówi, że mąż wie o nich, że pan Carlton przyszedł to powiedzieć, ale mąż jej wybaczył, kochaś zbladł.Potem mu powiedziała, że pan Carlton mówił,że córka urodziła syna i dziwił się że jej chorowity maż spłodził dziecko….Kochaś zbladł jeszcze bardziej, bo on romansował z Karoline.
Pyta, ile chce za trzymanie języka za zębami, a ona z uśmiechem: cenę za jaką kupił mąż auto +1000 więcej .Ten bez słowa zapłacił i zniknął.
Mąż wstaje, mówi, że musi wstać, bo kupiec przyjdzie, a Hilda, że już był,że sprzedała auto. Majster w szoku, mówi, że przecież ona nie zna się na tym, a ona dała mu plik pieniędzy.
Pyta kim był nabywca, a Hilda mówi że nie pamięta. Pyta czemu dał tak dużo pieniędzy. Hilda kłamie, ze śpieszył się wziąć udział ja jakimś wyścigu.
W końcu chwali żonę. Hilda modli się , by właściciel komisu nie powiedział mężowi o nazwisku nabywcy.
Na drugi dzień mąż mówi, że musi się spytać, co to za wyścig tymi autami. Potem przychodzi służąca, mówi, że woźnica coś zgłasza awarię powozu. Ole Gabriel wychodzi, a Hilda szybko dzwoni do komisu, prosi by właściciel nie zdradził nazwiska nabywcy, bo mąż miał 2 zawały, a nabywca kiedyś mu zalazł na skórę, a ona nie chce mu psuć radości ze sprzedaży auta.

Krystian płynie do Ameryki z Elemonore. Czuł , że pętla zaciska mu się na szyi, ona mu marudzi, grymasi, Krystian myśli, że naprawdę wdepnął w niezłe bagno.
Elise jedzie do Ringstad.
Hugo wychodzi na spotkanie. Mówi, że Marie się pogorszyło, a Signe wzięła syna , jutro odwiezie.Mówi, że ona nawet nie pojmuje, że mu zrobiła coś złego.
Mówi, że miała ostatnio atak, po spotkaniu z Signe, która jej złorzeczyła.
Nagle coś się jej pomyliło,Marie zaczęła krzyczeć, że nie chce jej widzieć, myli ją z Signe, wykrzykuje wobec niej złe rzeczy. Elise w szoku, przyjeżdża lekarz , stwierdza zgon.
Strasznie płacze, mówi do Hugo, że Marie pomyliła ją z Signe.
Nagle spotyka Signe, a ona jej mówi i nagłos, że teściowa wolała umrzeć, niż widzieć Elise w tym domu! Elise mówi, że ona myślała że to Signe!
Signe mówi,że przyjechała z Sebastianem i zostanie tu do jutra. Elise mówi,że stary Hugo nie życzy sobie jej wizyty, że ma się wynosić. A Signe mówi, że na pewno teraz Elise zarzuci swe zaloty na teścia, Elsie nie wytrzymuje i jej wygarnia.
Nagle przychodzi Sebastian, a Signe mu mówi, że Elise tak zdenerwowała babcię, że ta umarła, on w szoku. A Sebastian podbiegł i ugryzł ze złości Elise.A ona spokojnie do niego, że babcia umarła, że nie będzie już cierpieć, bo była chora, ale on jej nie wierzy. Mówi, że jego mama się pomyliła, a poza tym nie było jej w pokoju jak zmarła babcia, więc, nie wie co mówi . Nagle wpadają Evert o Peder, a Signe im mówi, że Elise zabiła panią Rigstad.
W końcu Elise każe jej wyjść, że nie ma wstydu, ale ona poszła do kuchni.
Pan Rigstad przychodzi, ona mówi mu że Signe jest w kuchni.Mówi, ze ona wrzeszczy, ze Elise zabiłą teściową. Teść wkurzony na maxa, idzie do kuchni, wywleka Signe na dwór, każe Pederowi lecieć po woźnicę i każe wywieść Sine, mówi jej że dziś skontaktuje się z lensmanem i doktorem, bo po tym co widzieli, trafi do czubków.
Po wyjeździe Signe Sebastian przestał się dąsać, wszystko się uspokoiło.
W nocy Peder ma sen, że pani Rigstad zmartwychwstała i jest duchem. Stary Hugo posyła telegram do właścicielki sklepu, gdzie pracuje Peder, żeby miał tydzień wolnego.
Niedługo odbywa się pogrzeb. Elise prowadzi teścia pod ramię. Nagle druga kobieta chwyciła go za drugie ramię, Hugo pobladł .TO SIGNE. Cały pogrzeb Hugo się wkurzął, nawet nie słuchał pastora.
Nagle Hugo prosi o interwencję, nie chce Signe. Elise podchodzi do Signe, ,mówi, że teść nie chce jej na pogrzebie, nagle za plecami słyszy głos męża Signe, ze pojazdą do Rigstad, ale Elise mówi, że po zdarzeniu z meblami nie są mile widziani. A poza tym w tym dniu Signe tak rozzłościła ponią Rigstad, ze zaniemogła. Poza tym, przy śmierci Pani Marie pomyliła Elise z Signe i dlatego umarła.
Na stypie jest rozmowa o Cyganach, towarzystwo źle mówi, Elise trochę broni, ale w końcu wydaje się że ona ma Cyganów w rodzinie. Oczywiście o tym mówi wszystkim rozanielona SIGNE.
Panie w towarzystwie są zdegustowane. A Elise idzie się wypłakać do psa pana Rigstada. Hugo do niej przychodzi, mówi, że mąż Signe zaraz ją weźmie i wyjeżdżają.
Peder postanawia zostać w Ringstad. Chce złożyć wymówienie w sklepie.
Johan czeka na ich powrót na stacji, mówi, że zwolnił się z biura, to praca nie dla niego.Sprzedał kolejna rzeźbę znajomemu Wang Olafsena.
Mówi, że Signe się pojawiła i było tylko gorzej.
Pan Diriks odwiedza panią Jonsen. Mówi, że majster choruje. Mówi, że Hilda podejrzewa, że nie Samson jest ojcem syna Karoline, ale jej dawny kochanej Christoffer Clausem.
Mówi, że równocześnie z nią romansował z Karoline..
Potem rozmawiają o Krystianie, że wdepnął w ten związek, a potem o jego synu, o tym, że oboje są biedni i ojciec i syn.
Krystian i Eleonore już w Ameryce, Krystian jest oszołomiony, w domu Eleonore potraktowano go jako kuzyna co odwiózł kuzynkę. Nie jest to ciepłe przyjęcie.
Krystian widzi, że tu nie pasuje, rodzina ma inne problemy, gardzą biedakami. Eleonore dalej nie powiedziała, że jest w ciąży.
Tonie Tytanic, to jest przedmiotem wielu rozmów.
Elise jest w ciąży cieszą się z Johanem.
Mały Halfdan tęskni za ojcem, pyta Elise, kiedy wróci tata, a ona go okłamuje, ze niedługo.
Mały Hugo wtrąca się do rozmowy, mówi,że Ameryka jest strasznie daleko, że trzeba jechać kilka tygodni statkiem, potem kilka dni pociągiem
A tak w ogóle, to Peder powiedział, że tata Halfdana będzie miał dziecko z Eleonore i nigdy nie przyjedzie . Zrozpaczony Halfdan płacze , krzyczy i rozpacza, aż pani Jonsen która akurat przyszła z wizytą , myślała, że Elise bije dzieci. Halfdan niszczy zabawki i ma atak wściekłości.
Przychodzi list od Pedera, jest zadowolony z wizyty u Hugo.
Potem nadchodzi list od Krystiana, że dotarł itd. Potem pisze, o Ameryce, pisze, że śnił mu się Halfdan płakał za nim, to był straszny sen.
Przeprasza za swoje humory przed wyjazdem. Pisze że był zrozpaczony, nawet nei chce wchodzi w szczegóły. Elise rozumie, że związek z Eleonore go rozczarował. Johan też czyta dochodzą do podobnych wniosków.
Nagle przychodzi wuj Krystian, mówi, że jest wkurzony, bo dostał list od brata,że eleonore jest w ciąży, brat wyrzucił Krystiana na ulicę, bez pieniędzy, zarzuca Urlikke i jemu że nie upilnowali, a Krystian zaciągnął się chyba na statek i jest na morzu. Elise w szoku. A tu nadchodzi wojna.
O mój Boże, Elise patrzy z rozpaczą na męża.
 
   Podziel się na:     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
wxv.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne całkowicie za darmoNajlepsze ceny na grzejniki płytowe Kermi grzejniki kermi wrocław Kermi K22 V22 stalowe płytowe zamiast żeliwnych | www.aranzacja-wnetrz.net.pl | www.lazienki.edu.pl | busy Munchen | prace ziemne Złotów

Design by Forum Komputerowe - SITEMAP - mangi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11