| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj |
Informacja systemowa
Z dniem 30 wrze¶nia 2018 roku serwisy wxv.pl/czo.pl/grupy-dyskusyjne.pl kończ± swoj± działalno¶ć ¶wiadczenia usług darmowego hostingu forów.
Więcej informacji: https://ees.pl/viewtopic.php?p=16936#16936


Poprzedni temat «» Następny temat
tom 39_ZAKAZANY OWOC
Autor Wiadomość
Joanna Maria 
Mistrzyni


Wiek: 47
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 2702
Skąd: Zawadzkie(opolskie)
Wysłany: 2013-04-12, 18:43   tom 39_ZAKAZANY OWOC

LEKKIE STRESZCZENIE, KTO NIE CZYTAŁ SAGI NIE CZYTAĆ.

[ Dodano: 2013-04-22, 22:16 ]
Elise wraca z wydawnictwa płacze i rozpacza, bo nie może już pisać. Nagle spotyka kobietę, na ulicy, która szlocha, pyta co się stało… Mówi, że mąż oraz dwaj synowie zginęli na storpedowanym statku.
Bierze zrozpaczoną kobietę do siebie, Johan, postanawia pójść po Torkilda, by jej pomógł… Kobieta wychodzi, Elise mówi, że nie dostała żądnej zaliczki, że nie dostanie. W oczach Johana widziała rozczarowanie. Pyta czy to z powodu opowiadania o Cyganach, ona potwierdza.
Nagle do drzwi Krystiana puka Erlend, że jego ojciec zmarł tej nocy. Erlend mówi, ze zostanie z matką aż do pogrzebu, a potem zaciągnie się do wojska. Pyta czy Krystian może zostać w tym pokoju, ale on mówi, że nie, bo przychodzi inna pielęgniarka. Erlan mówił,że może zamieszkać u nich, że matka się zgodziła. Mówił, że mama płakała z radości, że się pogodzili. Mówi, że pogrzeb ojca w piątek. Wchodzi siostra Sylwia, mówi,że jest strasznie ciepło i trzeba by wywietrzyć, bo ktoś kto ma problemy z oddychaniem nie może tak przebywać. Robi to, mimo bury za samowolę. Wyciąga małą z ciepłej kołdry.
Siostra Sylwia oprowadza Krystiana po mieście. Mówi,że jest zaręczona. Na spacerze spotyka narzeczonego. Ona przedstawia Krystiana jako ojca swojej pacjentki. Idą do apteki, bo nie zechcą wydać leku. Narzeczony mówi ,że OK.
Krystian opowiada Sylvii o sobie całą prawdę o swoim życiu, mówi,że po tym jak jej opowie, nie będzie chciała z nim rozmawiać.
Mówi, ze ma 6 letniego syna. Powiedział o Svanhild, o spotkaniach religijnych , jak uciekli. Potem mówił o Eleonore, jak go jej rodzice odprawili.O życiu na morzu
Po zakończonym opowiadaniu Sylwia milknie, Krystian mówi, że wie, że ją zszokował, ale niech coś powie. Ona mówi, że musi to przetrawić.
Krystian idzie do Erlenda, jest miło przyjęty. Mówi Erlandowi, ze się zakochał w siostrze Sylvii.
Wraca do szpitala, tam nowa siostra, pyta o stan Evelyn. Mówią mu, że musi być przygotowany na to, że wdają się suchoty.
Sylwia otwiera okna, bierze dziecko na ręce, by łatwiej było oddychać, wbrew lekarzom. Mówią o pierwsze lekarce- Norweżce.
Krystian spaceruje z Sylvia mówi, ze jest piękna i wspaniała. W pewnym momencie się całują, a ona mówi, że im nie wolno!!!

Hilda ponownie przegrywa proces o prawa rodzicielskie, Elise idzie do Majstra porozmawiać. Mówi, ze nie chcą jej drukować ksiażęk.
Prosi szwagra o referencje, by starać się o posadę nauczycielki. On jej wydaje wspaniałe referencje, jak się dobrze sprawowała w kantorze.
Mówi mu przy okazji, że Hilda rzuci niedługo pracę w ochronce, będzie sprzedawała kapelusze w sklepie. Że dorosła, ma przyjaciela, cieślę.
Mówi majstrowi, ze Krystian wraca doi domu, że przebywa z córką w szpitalu.Ale nie mówi o obozie pracy. Mówi, że mąż Eleonore nie chciał wychowywać cudzego dziecka. Majster dziwi się jak matka mogłas oddać dziecko, a Elise mówi,,że nie wszyscy są jak Hilda albo ona. Majster pyta , że ona uważa, że Gabriel powinien mieszkać z matką?
Elise tłumaczy , że nie chodzi o status materialny, ale żeby dzieci czuły się bezpieczne a nie były ciągane za uszy przy odrabianiu lekcji. A on pyta , a co Gabriel robiłby po szkole, jak Hilda jeszcze w pracy? Elise mówi, że przecież może przychodzić do nich. Majster skonsternowany. Potem mówi,że Rakel mówiła,że Hilda zostawiła syna z nieznanym mężczyzną, a Elise mówi,że to był Anders, miły cieśla, który gra na gitarze i kocha dzieci.
Pani Johannesem wielce pyta o Hildę jak ma w tej ochronce. Elise mówi że będzie w sklepie z kapeluszami i dostanie większą pensję.
Krystian był w pobliżu szpitala, nagle widzi jak biegnie Sylwia. Powiedziała,że wietrzy każdego dnia, a kiedy nikt nie widzi, wynosi dziewczynkę na dwór.
Doktor powiedział,że Evelyn szybko zdrowieje. Ale w duszy jest smutna, bo niedługo oboje wyjadą. Mówi, że powinna powiedzieć lekarzowi, czemu dziecku się poprawiło.
Rozstają się z rozpaczą, Sylwia roni łzy.Elise uczy w szkole., jest zadowolona. Majster dał się przekonać, by Gabriel mieszkał z Hildą. Nagle idzie do sklepu do Marty, ale tam zowu kartka, że półki puste. Nagle widzi mężczyznę z dzieckiem. TO KRYSTIAN!!!!!
Ona mówi, że Hugo i Sigurt są w dworze, bo tak uzgodnili na pogrzebie Signe. Krystian zdziwiony, Elise obiecuje wszystko opowiedzieć.
Krystian mówi, że długo to trwało, ale wreszcie dorósł, zakochał się.Hafdan zadowolony, z wrażenia tylko skinął głową.
Johan mówi, że trzeba podziękować adwokatowi i lekarzowi za to że im pomogli, że tak się skończyło…
Krystian mówi, że dzięki ich funduszom pospłacał długi. Krystian poleciał do wuja i Urlikke i po drodze na moment do adwokata, któremu obiecał przyjść następnego dnia.elise mówi,że cała historia zaczęła się od pewnego włóczęgi ale zaraz mu opowie.
Hugo na wsi z Sebastianem i Hugo juniorem mówią o wojnie, cieszą się że Krystian wrócił. Mówią, że Elise dostała do nauki 3 klasę, a Sebastian mówi ,że to najmilsza osoba jaką zna.
Peder mówi,że nazajutrz wyjeżdża do wojska, że zaręczył się z Marte. Ida w ustronne miejsce mają intymne chwile, Peder jest oszołomiony. Peder chce iść na całość, dziewczyna nie.
Elise rozpromieniona patrzy na Krystiana. On rozmawia z Ebertem, który niespodziewanie oznajmia ,że zerwał zaręczyny. Trochę ją obgadują. Że jest snobką.
Krystian opowiada o koledze z którym uciekł.
Johan mówi, że sprzedał model kościoła.
Evert pisze list z wojska, mówi jak Peder się nie umie tam znaleźć. Peder mówi że Sebastian się cieszy na przejęcie Ringstad. Mówią że ojciec Signe chciał zabrać Sebastiana do nich, ale on nie chciał wyjeżdżać.
Hilda idzie z Andersem na spacer , na piknik.Anders gra na gitarze i śpiewa.

Nagle właściciel terenu pyta, czy by w niedziele nie przychodził grać i śpiewać dla ludzi? Anders się zgadza. Poznają pewną kobietę, Prost robotnicę, trochę prostaczkę, jej syn i Gabriel Ida polatać . Ona jest taka głupia… Nachodzi Hildę na siłę chce się przyjaźnić.
Krystian idzie do sklepu po rybę, przechodzi koło dworca kolejowego.jakoś impulsywnie idzie na dworzec, nadjeżdża pociąg, nagle z niego wysiada…Sylwia. On w szoku, nie wierzy własnym oczom. Ona mówi, że tęskniłą za nim,.że zerwała zaręczyny.Mówi, że rodzice jej będą szaleć. Odprowadza ją do szpitala.
Krystian mówi,że kupił rybę, a za chwilę powiesi pranie, Elise mówi, a co to będzie jak go zobaczą, a on że ma to gdzieś. Elsie widzi, ze on promienieje, w końcu jej mówi,że Sylwia przyjechała pracować w szpitalu u nich… Idzie na spotkanie z Sylvi,a przeprasza za spóźnienie, bo musiał powiesić pranie, ona zdziwiona.
Krystian mówi, że on pochodzi z ubogiej rodziny, że jej rodzina będzie w szoku jak się z nim zwiąże. Krystian zaprowadza Sylwię do domu.
W rozmowie wychodzi, ze Sylwia jest starannie wykształcona. Mówią ,że widzieli Hildę z Gabrielem, a Andersa, jak śpiewa na wzgórzu. Umawiają się na wzgórze na następną niedzielę. Sylwia też pójdzie.

Sylwia jest zachwycona rodziną Krystiana, ogląda rzeźby Johana.
W niedzielę wszyscy idą na piknik, biorą kosz z jedzeniem.
Gabriel bbawi się z Tollem, Anders śpiewa, Hilda siedzi na kocu. Nagle nadbiega ktoś i krzyczy że chłopcy zlecieli z muru na budowie! Hilda biegnie, niestety jej mały Gabriel leży bez życia na trawie. Elise widzi że siostra klęczy obok i płącze, pyta czy ktoś zawołał lekarza.Sylvia go ogląda, mówi,że ma kilka zadrapań i żyje.
Nagle nadlatuje chłopiec, pyta czemu Anders nei śpiewa, ma kontrakt, a Anders pomaga Hildzie, mówi,że ma w nosie granie, bo dziecko jest ważniejsze. Nagle po powrocie do domu nadchodzi pani Jonsen, mówi,że Hilda jest wydywana z jakimś Osiłkiem,.że Elise ma jej pilnować. Ona tłumaczże to narzeczony, potem mó1)ią o wypadku Gabriela. Przychodzi ich odwiedzić Evert. Myślą o zaproszeniu adwokata i zrobieniu naleśników.:)
Nagle przychodzi Krystian z Sylvią. Mile rozmawiają, wszyscy są oczarowani Sylwią. Po pewnym czasie wraca Evert z adwokatem. Mały Gabriel wraca do zdrowia. Adwokat mówi Elise że Sjur się chwalił,że chce sprzedać gospodarstwo teściów. Elise w szoku. I że nadal jest z ta kochanką. Nadchodzi Hilda z Andersem, poznaje Sylwię, i adwokata.
Elise pyta co powiedziała rodzina o zaręczynach zerwanych, Sylwia ,że są w szoku, ale nie wiedzą o Krystianie.Ona dozuje im informacje. Elise opowiada wiele rodzinnych historii Sylwii, o matce, ojcu, itd. Sylwia z Elise idą ulicą, nagle naprzeciw idą rodzice Svanhild, mówią, że idą poważnie porozmawiać. Mówią,że chcą wnuka, bo mają do niego większe prawa niż ona, że rozmawiali z adwokatem.
A Elise mówi,że Krystian przybył do domu , opiekuje się synem, zaczyna naukę w Krystianii. Wrócił z powodu syna.Ona krzyczy że Hafdanowi potrzebna jest matka. A Elise mówi, że Hafdan będzie miał matkę, bo właśnie się niedługo żeni, z ta oot pielęgniarką, pochodzącą z najznamienitszej rodziny w Grimstad.
Oni w szoku. Oni wrabiają Sylwię ,że ma ich odwiedzić z wnuczkiem. Opowiada jak przyjęli Hafdana jak Krystian przyszedł im powiedzieć o dziecku. Jak pochowali fikcyjnie córkę.Evelyn pojechała z resztą rodziny do Ringsdat, Dagny odrzuciła zaproszenia, wybierała się do kinematografu z koleżankami.
Hugo wyszedł im na spotkanie, garbił się bardziej niż zwykle. Mówi Elsie jak by wyglądało jego życie bez niej, wniosła tu radość.
Pyta o Krystiana, Elise mówi,że pracuje jako subiekt ale od września zaczyna naukę.Mówią mu o Sylvii.że jej rodzice nie wiedzą o Krystianie, a o ma dwoje nieślubnych dzieci… Hugo mówi, że Sjur nei odzywa się do Sebastiana. A Sebastian też nie pyta o brata Laurentiusa. Hugo kupił kosiarkę do trawy, a Elsie idzie do miejscowego sklepu. Spotyka ojca Sjura.On pyta czy to żona Emanuela? ON mówi, że nic nie wiedzą o Sjurze, jego dziecku, wiedzą ,że sprzedał dom. Zrobiło mu się żal staruszka.Powiedziała Hugo o tym spotkaniu, a on jej kazał się nie przejmować nim.

Ojciec Sylwii dowiaduje się o zerwanych zaręczynach, idzie do znajomej –matki Erlanda-na kawę, dowiedzieć, się czy nie wie czegoś o Sylwii.
Ona opowiada ,że syn wrócił z wojny, znowu pojechał, że ma kolegę z dzieckiem, który jest miły. Mówi, że Erland i Krystian razem uciekli.Ze dziecko to córka Krystiana. ON pyta czy jest żonaty, a ona nie, mówi,o jego ciężkim życiu, jak ciężko jego rodzice pracowali, że w wieku 15 lat został ojcem syna. Że ma cygańskie korzenie. Mówi, ze to najtroskliwsza osoba jaką zna, to jej mówił jej syn.
Ona wspomina, że spotykali się z Sylwią, Ojcu Sylwii wszystko się układa, jest wściekły, z kim się związała jego córka….
Dwoje dzieci…. Odgraża się że jak dotknie jego córkę to go zabije…..

TAK KOŃCZY SIĘ TOM 39 I NIE MA WYJAŚNIENIA CO DALEJ.


AMEN.
 
   Podziel się na:     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
wxv.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne całkowicie za darmoPolecam Panią dermatolog w Szczecinie www.medicanova.szczecin.pl Przyjmuje tylko prywatnie na Pomorzanach. Warto bo ma nosa do chorób skóry twarzy. | Katalog4u to moderowany Katalog SEO stron internetowych | stop ptak | Kit hydrauliczny poxilina wrocław | zaproszenia-weselne.eu

Design by Forum Komputerowe - SITEMAP - opowiadania
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11