| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj |
Informacja systemowa
Z dniem 30 wrze¶nia 2018 roku serwisy wxv.pl/czo.pl/grupy-dyskusyjne.pl kończ± swoj± działalno¶ć ¶wiadczenia usług darmowego hostingu forów.
Więcej informacji: https://ees.pl/viewtopic.php?p=16936#16936


Poprzedni temat «» Następny temat
TOM_42_ZAPACH RÓŻ
Autor Wiadomość
Joanna Maria 
Mistrzyni


Wiek: 47
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 2702
Skąd: Zawadzkie(opolskie)
Wysłany: 2014-03-02, 21:23   TOM_42_ZAPACH RÓŻ

LEKKIE STRESZCZENIE DLA TYCH CO CZYTALI.

Będę pisała najważniejsze zdarzenia, nie mam siły pisać już streszczeń
1. Alma w zapamiętaniu źga zbira, przerażony Birk łapie nogi Kristoffera., mówi, że zbir niejest tego wart.Alma walczy ze zbirami, Kristofer rusza na pomoc, zbir wyhrywa nóż Almie. Inny drań goni Hansine, ona ucieka.łapie ją.Nagle z tyłu słyszy głos Grima.Grom bije batem bez litości,zakłada pętlę na szyję zbira i mówi Hansine ,że idzie karmić kruki, zbir błaga o Zycie, a Grim jest bezlitosny.Mówi, że idzie powiesic zbira, Hansine protestuje, ale Grim każe jej iść do domu.
2. Herszt bandy ma krwotok, prosi o pomoc.Alma go pocięła. Grim chce wywieźć zbirów z doliny, by nie zobaczyli złota.
3. Grim mówi, że muszą opuścić dolinę, on, Alma K i Birk, Kristeffer protestuje, a Grim pyta jak się obroni jak oni wrócą, mówi, że zabiera ich do swojego gospodarstwa.
4. Kristoffer mówi, że zostają, wtedy Grim mówi, że skoro tak, musi zabić wszystkich zbirów, by tu nie wrócili. K. Zaczyna rozumieć powagę sytuacji.
5. W Bakken Borghild wraca do sił po porodzie bliźniąt.Nazywa je Dordi i Elida.Po babciach.
6. Borghild chce opuścić Bakken, Jostein szykuje Grovoll na ich przyjęcie. Prosi Jarlaug by z nią została, bo Sigrid jej tu nie chce.Ona się boi.
7. Do Hansine przychodzi list od Olava, to ten adorator z wesela Elise.
8. Grim z gniewem mówi, ze mają się zwijać z doliny, Krystoffer myślał,że Griom chciał ich zabić...każe Ki Almie szykowac się do wyjazdu o świcie.Mówi zbirom, że mają się zbierac, jeden już wisi....
9. Carlo dotarł nad wodospad, zobaczył złoto, wziął jedne z kamieni i postanowił zapytać, dlaczego nikt tu nie może się wzbogacić na złocie.
10. Hansine jest w szoku, że Grom jest takim bezwzględnym , że może zabić, Jest bliska paniki, nagle nadjeżdża Carlo, ona mówi mu o tym, jak zachował się Grim, że musi go powstrzymać, bo on nie jest mordercą....
11. Carlo jedzie w kierunku chatki Vollanów.na drzewie wisi mężczyzna, ma pętlę, błaga o uwolnienie.Uwalnia go, ale związuje ręce.
12. Idzie w kierunku Grima, nagle słyszy jego lodowaty głos, że mają się zbierac z doliny, bo on idzie po trzeciego, każe Carlo przemówić do rozsądku Kristofferowi i Almie.
13. Hansine mówi, ze jedzie rano do Solstad. Mówi, że K i Alma mogą z nią jechac.
14. Kristoffer mówi, że myślał ., że ona z Grimem pojedzie do jego domostwa Bergheim, to duże gospodarstwo.Dowiaduje się , że Grim to dziedzic. Ona mówi, że nigdy nie pojedzie do niego. Nagle przypomina się jej zdanie, czy chciałabyś być ze mną, gdybym miał coś do zaoferowania?
15. Wraca Grim i Carlo, mówi, że pogrzebali zbirów. Kristoffer blednie, po chwili mówią mu, że żartowali, że wywieźli ich poza dolinę.
16. Hansine słyszała tylko „martwi i pogrzebani” jest w szoku, że Grim to morderca. Wrzeszcyz na groma jak mógł zabić, Grim się przedrzeźniak mówi, że Carlo też brał w tym udział. Prosi o kawę. Pyta go kim jest? On mówi, że będzie masę czasu się poznać. Mówi jej że nie zabił ich, tylko wywiózł. Mówi, ze jak się pozbierają, wrócą i zabiorą złoto z rzeki.
17. Grim mówi, że zamiast oskarżeń, powinien otrzymać pocałunek za odnalezienie i utratowanie.
18. Elise odjeżdża z Hoag. W głowie przypominają się jej słowa matki, że ma być dumna, zadziera głowę i wyjeżdża z podniesionym czołem, wyprostowana jak struna. Przyrzekła sobie że po śmierci matki, nie będzie się przed nikim uginać, właśnie nadszedł czas spełnienia przyrzeczenia. Przyjechała do domu ojca, mówi, że przyjechała w odwiedziny, ale nie wie, czy kiedykolwiek wróci do męża. Knut pyta o szczegóły.Mówi, że nie okazywał jej ciepła od ślubu, od pokazu Birgera.Ojciec powiedział, ze zrozumie.Ona mówi, że w tamtej atmosferze nie może żyć. Ojciec mówi, że porozmawia z Ragvaldem, Elise prosi by tego nie robił.Nie chce litości. Mówi, ze kocha R. Ale zawiódł ją w najważniejszym momencie.
19. Nic nie wychodzi z pocałunku, Hansine ma mieszane uczucia.
20. Budzi ją kłótnia, Grim mówi, ze jadą do Bergheim, bo Hansine potrzebuje lekarza, Grim mówi, że nie ma dyskusji. Ale Hansine wchodzi, że nie jedzie.Jedzie do Solstad.
21. W drodze powrotnej Carlo pyta czy ten kamień co ma to złoto, czy w dolinie jest złoto? Grim bierze bryłkę i rzuca w krzaki, Carlo protestuje, chciał mieć pamiątkę, Grim mówi, ze nie wolno. Każe mu też złożyć przysięgę i tajemnicy doliny.
22. W drodze zastaje ich burza --szukają schronienia, H chce jechać do Solstad, prosi Carlo o pomoc. w pewnym momencie Hansine zsuwa się z konia.
23. Wątek 2006, Rita leży na półce nad potokiem, nagle widzi pająka, a ona się ich boi.Wpada w panikę , nie zważa na napastnika, ucieka na oślep. Zrobiła koło i nagle wyszła ...koło auta....
24. Grzmiało i błyskało.Grim i Carlo widzą nagle, że H nie ma na koniu.Jest nieprzytomna, Grim ją cuci, nic z tego.
25. Hansine budzi się na poduszkach, w łóżku, nie wie gdzie jest.Widzi nieznanego mężczyznę, który mówi, że jest doktorem i został do niej wezwany.Doktor każe pokazać ranę na czole.Doktor mówi, że rana jest zainfekowana, i ma wstrząs mózgu.
26. Hansine mówi, że musi natychmiast jechać do Solstad.Każe zaprząc i chce jechać.
27. Doktor mówi, że najpierw ja opatrzy.
28. Ojciec Grima protestuje przeciwko goszczeniu Cyganów, Grim mówi, że to jego przyjaciele.Mówi o hansine Cyganicha i co leży w łóżku i nic nie robi. Grim mówi, że jest u niej doktor, a tak w ogóle, to była żoną gospodarza Solstad, koło Kongsvinger, jest wdową, a ja wychowywano w sąsiednim gospodarstwie, bo została tam podrzucona.Dorastała u Ivera Grovolla. Ojciec wątpi, znał Ivera.Znał tez Gurine.
29. Grim mówi, że kocha Hansine i tylko z nią chce być z nikim innym.
30. Eirik pyta o Almę i Kristoffera, czy oni zostają.Grim potwierdza, ojciec protestuje.
31. Doktor wychodzi od Hansine, każe jej leżeć 2 tygodnie, zero podróżowania.
32. Grim idzie do Hansine, ona wypytuje o posiadłość. Wstaje z łóżka, z okna widzi wielka posiadłość, kilka razy większą niż Solstad.
33. Z okna czuć róże, to matka Grima je posadziła, pięknie rosną.hansine tęskni za dzieckiem
34. Carloi zbliza się do gospodarstwa Hanny. Mieszka tam brat OIi, który od progu jest dla niego agresywny. Pyta czy nie widział rudej kobiety, opis pasuje do Hanny, Carlo zaprzeczu,udaje wariata.
35. Carlo dociera do Solstad. Marie smaży placki, Carlo jedzie do niej.Mówi, że ma dobre nowiny, że Hansine żyje. Carlo opowiada wszystko, ze została napadnieta, straliła pamięć, potem odzyskała, opowiada.Mówi, że to Grim odnalazł Hansine w Vakkerdalen. Jechali do nich, ale Hansine zemdlała, więc wzięli ja bliżej do Bergheim, do Grima.
36. Marie postanawia namówić męża na wyjazd do synowej, z dzieckiem.
37. Stary służący wypytuje Grima o gości, Grim mówi mu o Hansine. Mówi, że jak cokolwiek usłyszy złego o Cyganach, niech sobie każdy szuka nowej roboty.
38. Alma i Kristoffer chcą zająć stary dom na obrzeżach gospodarstwa. Grim obiecuje pomóc w remoncie.
39. Babcia Grima pyta gdzie był, a on ,że ratował pewną dziewczynę z opałów.Mówi, ze ma się liczyć ze zdaniem ojca, a nie narzucać.Mówi, ze boi się, ze się pokłócą, a on zaś obrażony wyjedzie. Pyta o stan cywilny, on mówi, ze H. jesty wdową, potem babcia pyta czy ona jest Cyganką. Mówi, ze Grim powinien się ożenić, na przykład z Olga.
40. Grim jedzie na spacer na Grane, nagle widzi jeźdźca, zrzuca go z konia batem, to Maja.
41. Wątek 2006..Rita staje jak wryta, auto, wie, gdzie ma zapasowe kluczyki,szybko je dobywa i ..ucieka. Dojeżdża na stacje benzynową, prosi o pomoc, o telefon, wygląda strasznie, mokra, ubrudzona i ubłocona.Dzwoni do matki, prosi o pomoc. Przyjeżdża Johannes, ona mówi, że została porwana.Mówi, że uciekając o mało co nie rozjechała porywacza, mówi, ze ma list od Evena o Vakkerdalen, ale list jest....zamoczony i zniszczony...o nie!!!!
 
   Podziel się na:     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
wxv.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne całkowicie za darmotanie noclegi blisko morza noclegi Niechorze baza noclegowa nad morzem | busy Bruksela | psycholog Piła | recznie-robione-zaproszenia-slubne.eu | jak-napisac-zaproszenie-na-komunie.eu

Design by Forum Komputerowe - SITEMAP - mangi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10